Startupy

INFORMACJE OGÓLNE DLA STARTUPÓW

CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI JAKO STARTUP. CO POWINIENEM ZROBIĆ?

W przypadku chęci uczestnictwa w konferencji Wolves Summit jako startup, zgłoś się tutaj oraz postępuj zgodnie z kolejnymi krokami.

ILE KOSZTUJE UDZIAŁ W KONFERENCJI WOLVES SUMMIT?

Udział jest bezpłatny dla 200 wyselekcjonowanych startupów.

JAKI JEST TERMIN NA WYPEŁNIENIE APLIKACJI?

Startupy mogą aplikować do 15 września do końca dnia.

DLACZEGO POTRZEBNY JEST PROCES REKRUTACYJNY?

Każdy startup musi przejść przez proces rekrutacyjny. Firmy oceniane są na podstawie informacji zawartych w formularzu rejestracyjnym i kwestionariuszu Tylko 200 najlepszych startupów otrzyma zaproszenie na konferencję oraz będzie mogło uczestniczyć w Wolves Summit całkowicie za darmo.

WŁAŚNIE ZGŁOSIŁEM SIĘ DO UDZIAŁU W KONFERENCJI. CO DALEJ?

Upewnij się, że dokładnie wypełniłeś/aś kwestionariusz. Masz w nim możliwość dołączenia video pitcha lub prezentacji. Im więcej szczegółowych danych dostarczysz, tym większe szanse na udział w konferencji.

DLACZEGO I W JAKIM CELU MUSZĘ WYPEŁNIAĆ ANKIETY ORAZ KWESTIONARIUSZE?

Wypełnienie kwestionariusza pozwoli lepiej Cię poznać. Ułatwi również proces podjęcia decyzji o udziale w Wolves Summit. Spośród wszystkich aplikacji wybieramy tylko 200 najlepszych startupów.

CZY MÓJ STARTUP BĘDZIE MIAŁ ODRĘBNE STOISKO NA KONFERENCJI?

Samo zakwalifikowanie startupu do udziału w konferencji nie daje dostępu do stoiska. Oferta dla startupów biorących udział w Wolves Summit zawiera możliwość wykupienia stoiska na jeden lub dwóch dni konferencji. Liczba stoisk jest jednak ograniczona, dlatego zalecamy aplikować wcześniej, aby mieć możliwość wystawienia swojego startupu. Daj nam znać na adres: [email protected]

CZY MOGĘ UCZESTNICZYĆ W WOLVES SUMMIT, JEŚLI NIE SPEŁNIAM KRYTERIÓW STARTUPU?

Tak, dojrzałe startupy, z etapu growth lub scaleups mogą uczestniczyć w Wolves Summit aplikując na ścieżkę Scaleups. Wybrane 50 projektów otrzyma możliwość udziału za opłatą 450 EUR za dwa bilety dla członków zespołu. Aplikować można poprzez stronę internetową. Każdy scaleup otrzyma dostęp do aplikacji matchmakingowej do umawiania spotkań z inwestorami, Executives i Corporates. 7 projektów otrzyma możliwość pitchowania w konkursie, w ścieżce Scaleup. Dodatkowo każdy zakwalifikowany projekt może zostać niezależnie zaproszony na sesję prezentacji przed partnerami konferencji, którzy szukają projektów z wybranego sektora.

JEDNAK NIE MOGĘ PRZYJECHAĆ NA KONFERENCJĘ…

Wybieramy tylko 200 startupów, które będą miały szansę bezpłatnego udziału. Jeśli startup po potwierdzeniu chęci uczestnictwa nie zgłosi rezygnacji z konferencji na 2 tygodnie przed wydarzeniem, zostanie pobrana opłata w wysokości 500 EUR.

THE GREAT PITCH

CZYM JEST THE GREAT PITCH?

The Great Pitch to konkurs pitchowania dla 35 wybranych startupów oraz 7 scaleupów.

JAKIE SĄ KOLEJNE KROKI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE?

Po pierwsze, musisz przejść pozytywnie przez wszystkie fazy rekrutacji na konferencję. Każdy startup aplikujący do udziału w Wolves Summit jednocześnie aplikuje do konkursu pitchowania. O tym, czy dostałeś się na konferencję, decyduje komplet informacji, jaki przekazałeś nam o swoim startupie. Podczas procesu rekrutacji możesz załączyć link do pitcha video lub prezentację.

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KONKURS THE GREAT PITCH?

Konkurs zaczyna się 10 października 2017. Finał odbędzie się 11 października.

KIEDY DOWIEM SIĘ O PLANOWANEJ GODZINIE STARTU MOJEGO WYSTĄPIENIA?

Zostaniesz powiadomiony o dokładnej godzinie startu Twojego wystąpienia przed konferencją. Wszystkie prezentacje półfinałowe odbywają się 10 października.

CZY KAŻDY STARTUP KWALIFIKUJE SIĘ DO UDZIAŁU W THE GREAT PITCH?

Nie. Tylko 33 startupów z 200 zakwalifikowanych i 7 scaleupów będzie miało szansę na wystąpienie podczas konkursu the Great Pitch. Wszystkie zakwalifikowane na Wolves Summit startupy będą mogły brać udział w matchmakingu i spotkać się z inwestorami oraz korporacjami.

JAK DŁUGO TRWA WYSTĄPIENIE?

Prezentacja każdego startupu w ramach the Great Pitch trwa maksymalnie 3 minuty. Po upływie tego czasu organizator zastrzega sobie prawo do zatrzymania prezentacji i odebrania głosu uczestnikowi bez względu na to, czy występujący zakończył prezentację, czy nie. Następnym etapem jest seria pytań od jury, która trwa nie dłużej niż 4 minuty.

CZY WIĘCEJ NIŻ JEDNA OSOBA MOŻE STANĄĆ NA SCENIE ORAZ WYGŁOSIĆ PRZEMÓWIENIE?

Tak, na scenie mogą stanąć dwie osoby, jednak należy zgłosić to jeszcze przed wydarzeniem.

CZYM JEST SALES DECK?

Sales Deck to prezentacja do Twojego pitcha. Pamiętaj, aby zaprezentować swój model biznesowy, konkurencję na rynku, Twoją załogę oraz wszystkie najważniejsze informacje, których dotyczy Twój pomysł. Opowiedz nam o tym, czym się zajmujesz, na czym polega Twój biznes oraz w jaki sposób chcesz zrewolucjonizować rynek. Pamiętaj, że prezentacja jest tylko dodatkiem do Twojego wystąpienia i nie może być jej najważniejszym punktem.

W JAKIM FORMACIE POWINIENEM PRZYGOTOWAĆ PREZENTACJĘ?

Akceptowane formaty prezentacji to Power Point lub PDF. Nie przyjmujemy prezentacji w formacie Keynote.

CZY MAM ZGRAĆ SWOJĄ PREZENTACJĘ NA PENDRIVE LUB INNE URZĄDZENIE?

Nie, wszystkie prezentacje będą musiały być wysłane do nas do 26 września 2017* oraz będą wyświetlane przez nas podczas konkursu. Nie będzie możliwości zgrania prezentacji w dniach konferencji.

*Dla tych, którzy potwierdzą swój udział w wydarzeniu przed tą datą.

CZY BĘDĘ MÓGŁ ZOBACZYĆ INNE PITCHUJĄCE STARTUPY?

Tak, strefa konkursu jest otwarta dla wszystkich uczestników konferencji. Każda osoba, która chce dołączyć do publiczności, jest mile widziana.

JAKIE SĄ KRYTERIA OCENY STARTUPÓW?

Każde wystąpienie będzie oceniane przez jury złożone z inwestorów oraz ekspertów rynkowych. Ocena będzie dotyczyła Twojego zespołu, produktu, jego potencjału, Twoich kompetencji oraz gotowości inwestycyjnej.

JAKA JEST NAJWYŻSZA WARTOŚĆ THE GREAT PITCH?

Startupy uczestniczące w the Great Pitch mają zapewnioną większą widoczność i ekspozycję wśród uczestników wydarzenia, łącznie z przedstawicielami mediów międzynarodowych, inwestorami i managerami korporacji. Zespół Wolves Summit aktywnie pomaga zwycięzcom docierać do szerokiego grona partnerów i inwestorów.

NETWORKING

W JAKI SPOSÓB MOGĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z INWESTORAMI?

Na Wolves Summit masz możliwość kontaktowania się z pożądanymi osobami jeszcze przed konferencją. Jako startup otrzymujesz dostęp do dwóch aplikacji: Wolves Summit oraz Matchmaking Tool. Aplikacja Wolves Summit umożliwia zapoznanie się z agendą wydarzenia, a Matchmaking Tool ustawienie spotkań z pozostałymi uczestnikami. Ponadto, podczas konferencji organizowane będą różnego rodzaju aktywności, w których możesz wziąć udział, a tym samym rozwinąć sieć Twoich kontaktów.

Więcej informacji na temat aktywności networkingowych znajdziesz tutaj.

DO CZEGO SŁUŻY MATCHMAKING TOOL?

Matchmaking Tool to aplikacja wspomagająca umawianie spotkań jeszcze przed rozpoczęciem konferencji, przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy biletów Startup, Investor oraz Executives. To doskonała platforma networkingowa, która pozwala na precyzyjne ustalenie profilu Twojej działalności oraz umawianie krótkich spotkań wyłącznie z interesującymi Cię osobami. Możesz także użyć wielu filtrów, które pozwolą Ci na wysłanie zaproszenia z prośbą o spotkanie do wszystkich interesujących Cię VIPów obecnych podczas Wolves Summit. Dzięki aplikacji podczas poprzedniej edycji ustalono 3472 spotkania 1:1. Otrzymasz dostęp do tego narzędzia 2 tygodnie przed konferencją. Możesz ustalić, bądź przełożyć umówione spotkania do 11 października 2017.